Atrakcje Augustowa

Twój czas

Villa Park & SPA zaproponuje przyszłym mieszkańcom wiele możliwości.

Sam Augustów posiada status uzdrowiska z uwagi na swój mikroklimat, bywa również nazywany Zielonymi Płucami Polski. Poznajcie i zakochajcie się w Augustowie:

Prywatna strefa Fitness SPA & Kids

Prywatna strefa SPA to marzenie każdego i każdej z Nas. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców inwestycji zostanie oddany elitarny klub Fitness SPA & Kids, w którym znajdą się sauna sucha  i mokra, sauna na podczerwień, grota solna z tężnią solankową, wewnętrzny plac zabaw dla dzieci, kameralna sala kinowa, bilard, siłownia z profesjonalnymi urządzeniami-TechnoGym. Strefa będzie posiadała pełen węzeł sanitarny z prysznicami, łazienkami i oddzielnymi szatniami dla Pań i Panów. Dostęp do klubu będzie zapewniony przez elektroniczny klucz właścicielski, a cały budynek zostanie wpisany w naturalny wygląd osiedla. Takie rozwiązanie to prawdziwy unikat wśród inwestycji deweloperskich w Polsce. Możesz zabrać całą rodzinę do strefy, a nikt nie będzie się nudził.

Spacery pełne przygód

Każdy z nas poszukuje swojej enklawy potrzebnej do prawidłowego wypoczynku i rekreacji po ciężkim dniu w pracy. Najbliższe sąsiedztwo inwestycji to piękne i naturalne lasy sosnowe. Możesz wybrać się na inspirujący spacer, który pozwoli podziwiać piękno naturalnej przyrody i spędzić wspólny dzień z najbliższymi. W mroźne dni docenisz urok skrzypiącego pod butami śniegu podczas joggingu czy nordicwalkingu.

Wyprawy rowerowe

W Augustowie i najbliższej okolicy istnieje bardzo dobra infrastruktura dostosowana do wypraw rowerowych, ciche kręte ścieżki, szemrzące strumyki i cała rodzina na wyprawie rowerowej. Takie momenty budują relację i zostają w pamięci na lata.

Wyprawy kajakowe

A gdy przyjdzie długi weekend mieszkańcy dużych miast wyjeżdżają w poszukiwaniu naturalnych atrakcji, ale Ty nie musisz nigdzie wyjeżdżać. W Villa Park & SPA każdy dzień daje nowe możliwości. Można zorganizować rodzinną wyprawę kajakową o różnym stopniu trudności. Augustów oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Można wybrać się na lekki spływ Czarną Hańczą lub na trudniejszy, ale bez wątpienia przepiękny spływ słynną Doliną Rospudy.

Wyciąg nart wodnych i Wakepark

W Augustowie znajduje się wyciąg nart wodnych i Wakepark. Na miłośników wyzwań i adrenaliny czeka mnóstwo dynamicznej zabawy, a nauka korzystania jest praktycznie dostępna dla każdego. Narty wodne, a może skutery lub Flyboard? Wszystko w zasięgu ręki.

Statkiem, katamaranem oraz łodziami

Płynąc Kanałem Augustowskim możemy przeżyć niesamowite przygody – napotkać niespotykaną nigdzie indziej ilość śluz wodnych, jest ich aż 18. Czternaście z nich leży po stronie Polski, natomiast cztery pozostałe na ternie Białorusi. Różnica poziomów pomiędzy śluzami jest niesamowita, rozpoczynając od 0,86 m na 6,29 m kończąc. Śluzowanie i korzystanie z kanału stanowi doskonały pomysł na spędzenie aktywnego dnia z rodziną. Rejsy statkami po augustowskich jeziorach, to obowiązkowy punkt pobytu w Augustowie.

Bojery

Na miłośników zimowych sportów czeka również wiele możliwości. W zimowe dni można wybrać się na łyżwy albo zorganizować wypad na bojery. Augustów to wiele możliwości na każdy dzień, niezależnie od pory roku.

Zwiedzanie i wycieczki miejskie

W Augustowie jest bardzo wiele uroczych miejsc do zobaczenia. Można udać się na Rynek Zygmunta Augusta z pomnikiem i fontanną, można zobaczyć słynną kamienicę, w której miał nocować Napoleon Bonaparte, można zwiedzić ciekawą bazylikę, wybrać się na wyprawę szlakiem Grodzieńskim lub wybrać się nad Kanał Bystry. Wystarczy 30 minut podróży samochodem i możesz posmakować przysmaków litewskich w Sejnach, w drodze powrotnej odwiedzisz piękny półwysep Wigry, na którym majestatycznie króluje Klasztor Wigierski. Klasztor w Wigrach to prawdziwa perła architektury i najcenniejszy zabytek sakralny Suwalszczyzny. Ilość atrakcji w okolicy gwarantuje, że to będą niezapomniane chwile.

Molo i bulwar

Zachodzące słońce nad jeziorem, czyste powietrze i cudowny zapach jeziora. Bulwary Augustowskie mają blisko 4 kilometry długości i nie mają sobie równych w całej Polsce. Rozpoczynają się od rzeki Netty i przebiegają dalej nabrzeżem Jeziora Necko. Warto na moment przystać na słynnym molo Radiowej Trójki – jest to obiekt zupełnie wyjątkowy, z którym może się równać tylko molo w Sopocie.

Studzieniczna

Na wyprawę do Studzienicznej warto zaplanować cały dzień. Na malutkiej wysepce znajdziecie cudowną kapliczkę, a w niej  obraz Matki Boskiej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła. Miejsce jest zupełnie wyjątkowe i urzekające. Warto wspomnieć, że w roku 1999 Studzieniczną odwiedził Jan Paweł II.

Puszcza Augustowska

Powierzchnia puszczy Augustowskiej to blisko 160 tysięcy hektarów dzikich, pierwotnych lasów, które skrywają prawdziwe skarby przyrody. W puszczy można spotkać gatunki znajdujące się w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin. W puszczy bytują prawie wszystkie gatunki płazów i gadów, ponad 200 gatunków ptaków, a w wodach ponad 30 gatunków ryb. Można również spotkać: wilki, jelenie i bobry. Wyprawa do Puszczy Augustowskiej to przygoda dla całej rodziny i okazja do sfotografowania bardzo rzadkich gatunków flory i fauny.

Dolina Rospudy

Rospuda to jedna z najpiękniejszych i najczystszych rzek w Polsce. Jest jednym ze skarbów Północnej Polski, a jej znaczna część jest objęta obszarem chronionego krajobrazu. Dolina Rospudy stanowi część unikalnego dziedzictwa przyrodniczego, jakim jest Puszcza Augustowska. Decydując się na spływ kajakowy doliną Rospudy, można podziwiać wiele zagrożonych wyginięciem gatunków flory i fauny. To wspaniała przygoda połączona z edukacją całej rodziny.

Weekendowa wyprawa na Litwę

Litwa i słynne Druskienniki ze swoimi atrakcjami wypoczynkowymi znajdują się zaledwie 100km – 1,5 godziny od Augustowa. Najpopularniejsze atrakcje w uzdrowisku w Druskiennikach to całoroczny kryty stok narciarski Snow Arena – jedyny w Europie wschodniej, kolejka linowa nad Niemnem i 60 km ścieżek rowerowych oraz Park wodny z atrakcjami i niezapomnianymi wrażeniami: basenem z morskimi falami, porywistą wolną ścieżką, zjeżdżalniami, przestronną strefą dla dzieci pełną przygód.

Jeśli tylko przyjdzie ochota na aktywny wypoczynek i zwiedzanie uroczych alejek Wilna i Kowna można w każdej chwili dojechać wygodną drogą.

Kulinaria

Kuchnia Augustowska słynie z licznych przysmaków, które bazują na naturalnych składnikach takich jak miód i jagody. W specyficznym klimacie Północnej Polski dojrzewają cudowne jagody, z których lokalne piekarnie wytwarzają doskonałe Jagodzianki, a pszczelarze przerabiają lokalny miód na Zbicień. Warto odrywać nowe smaki każdego dnia.